• Vianočné prianie

• Vianočné zvony zazvonia, ihličie Vám doma zavonia, zahoďte všetky trápenia a starosti, užite si sviatky v šťastí a radosti.

Pokojné sviatky Vám zo srdca prajú zamestnanci ZŠ s MŠ, Pod hájom.

• Super Florbal Pohár chlapcov ZŠ

• Dňa 7.12.2023 sa v telocvični CVČ Dubnica nad Váhom uskutočnilo predkolo okresného kola vo florbale chlapcov.

Turnaja sa zúčastnili 4 školy. Naši chalani dohrali 3 zápasy, v prvých dvoch zápasoch podľahli súperom o gól, ale podali vynikajúce a bojovné výkony. V poslednom zápase si napravili chuť a dokázali zvíťaziť nad súperom 11:2. Nakoniec sa teda umiestili na peknom 3. mieste, avšak do okresného kola nepostúpili.

Našu školu reprezentovali: David Peter Balocký, Ondrej Berky, Samuel Alexander Gašpar, Tobias Gašpárek, Maxim Kudelás, Timotej Počiatek, Nikolaj Pravda, Nicolas Solík a Jakub Žilka.  /FOTO/

Chalanom gratulujeme a za vzornú reprezentáciu ďakujeme!

• Super Florbal Pohár dievčat ZŠ

• Dňa 5.12.2023 sa v telocvični CVČ Dubnica nad Váhom uskutočnilo predkolo okresného kola vo florbale dievčat.

Turnaj sa zúčastnili 3 školy, naše dievčatá dohrali 2 zápasy, v oboch dokázali poraziť svoje súperky. V prvom zápase vyhrali 4:2 a v druhom zápase porazili súperky vysokým rozdielom 15:3, a tak sa umiestnili na krásnom 1. miesto, ktoré im zaručilo postup do okresného kola.

Našu školu reprezentovali: Sophie Liptáková, Romana Bortelová, Karolína Bortelová, Zara Mia Kusovská, Mariana Prekopová, Nikola Turzová, Izabela Polčáková, Aneta Mojtová a Frederika Durláková.  /FOTO/

Všetkým zúčastneným gratulujeme, za vzornú reprezentáciu ďakujeme a držíme palce na okresnom kole!

• FUTBALOVÝ TURNAJ STARŠÍCH ŽIAKOV

• Dňa 1.12.2023 sa v športovej hale TJ Spartak v Dubnici nad Váhom uskutočnil 30. ročník futbalového turnaja pre žiakov ZŠktorý organizuje každoročne SOŠ technická Dubnica nad Váhom.

Turnaja sa zúčastnilo 6 škôl z Ilavského okresu, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Naši žiaci v skupine jeden zápas vyhrali a jeden prehrali a tak do semifinále postupovali z druhého miesta. Zápas o postup do finále vyhrali na penaltovový rozstrel, vo finále sa stretli so svojimi premožiteľmi zo základnej skupiny, avšak tento raz ich porazili a získali krásne 1. miesto

Naši žiaci obhájili vítazstvo už po 3. krát za sebou a tak si putovný pohár odniesli späť do školy.

Naše družstvo bolo v zložení: David Didi, Matej Dohňanský, Matej Malich, Lukáš Mikuš, Tadeáš Uhrín, Kristián Gerhard a Vadym Prozorov. /FOTO/

Všetkým zúčastneným gratulujeme a za vzornú reprezentáciu ďakujeme!

• Školské kolo 34. ročníka Olympiády z anglického  jazyka

• Dňa 28.11.2023 sa uskutočnilo školské kolo anglickej olympiády, ktorej sa zúčastnilo  34 žiakov.

V kategórii 1A súťažili žiaci 6. a 7. ročníka. V kategórii 1B žiaci 8. a 9. ročníka a 1C kategória je pre anglofónnych žiakov.

Školské kolo bolo vyhodnotené a žiaci boli odmenení sladkými cenami. /FOTO/

Na prvých troch miestach bolo poradie takéto – V kategórii 1A na prvom mieste sa umiestnil Michal  Bartošek (7.B), druhé miesto obsadil Kevin Bašo (7.B) a tretie miesto Vanessa Babiarová (7.B)

V kategórii 1B prvé miesto patrí Nikolasovi Hruškovi 8.A, druhé miesto Sofia Soukalová  (9.C) a tretie miesto Adam Tillinger (9.C) Blahoželáme!

V 1C kategórii sme mali 1 žiaka zo 7B Noah James Bicknella.

Lukáš Velacek a  Michal Velacek boli úspešnými riešiteľmi.

Do obvodového kola , ktoré bude 19.1.2024 postupujú z oboch kategórii umiestnení na prvých miestach. Nikolas a   Michal,  držíme palce !

Na krajskom kole vo februári našu školu bude reprezentovať  Noah James Bicknell. Noah, držíme tiež palce!

Všetkým zúčastneným ďakujeme!

• Vianočné trhy

• Srdečne Vás pozývame navštíviť vestibul našej školy, kde si môžete pozrieť výrobky žiakov, ktoré tvorili spolu s pani učiteľkami. Výťažok z predaja bude použitý na dobročinné účely.
            Výrobky ponúkame do 21.12.2023.

Tešíme sa na stretnutie s Vami a želáme Vám príjemné predvianočné obdobie.

• Pomôžme si navzájom

• Milí rodičia,
            po dobrej skúsenosti a na podnet z vašej strany naša škola v predvianočnom období
            od 11. do 15. 12. 2023 organizuje akciu „Daruj kúsok srdca na Vianoce“.
            Je to bezplatný, jednoduchý a zábavný spôsob, ako sa vzdať nepotrebných a zachovalých vecí, ktoré potešia a vyčaria úsmev niekomu druhému na tvári. Každý z nás má doma nepotrebné veci, z ktorých už vyrástol, alebo ho už omrzeli. Rád sa ich vzdá s cieľom, že ich využije druhý majiteľ alebo majiteľka.

Môžete priniesť:.
            - knižky
            - rôzne zábavné, spoločenské hry,
            - skladačky ako puzzle, lego, ..
            - nevyužité školské potreby
            - zachovalú bižutériu
            - čisté a nepoškodené oblečenie od veľkosti 122 a vyššie (nie spodné ošatenie, plavky a obuv).
            Priebeh akcie:
            11. 12.- 12. 12.– preberanie darovaných vecí – 7.30 - 15.00 hod.
            13.12. –    inštalácia vecí v herni ŠKD
            14. 12. – 15.12. – možnosť vybrať si tovar - 8:00 až 9.30, 13.00 až15.30 hod.
            Veci prevezmú členky podporného tímu: Majka, Veronika a Peťa.

• VIANOČNÝ FLORBAL

• Dňa 28.11.2023 naša škola organizovala vianočný florbalový turnaj určený pre žiakov 3. a 4. ročníka ZŠ. Turnaja sa zúčastnili celkom 3 základné školy a to ZŠ Pod hájom, Dubnica n/V,  ZŠ P. Demitru, Dubnica n/V a ZŠ sv. J. Bosca, Nová Dubnica. Každé družstvo odohralo 4 zápasy, naši žiaci zvíťazili v dvoch zápasoch a dva zápasy prehrali, nakoniec sa teda umiestnili na peknom 2. mieste.  /FOTO/

Našu školu reprezentovali žiaci – Brídik JakubHála Filip TomášHlásny PatrikHrevuš JurajKamenár LeonardMachan LukášMiakiš AdamŠelinga TeoTrenčan Tomáš a Zajac Ľubomír.

Zúčastneným žiakom ďakujeme za vzornú reprezentáciu a veľkú bojovnosť a tešíme sa na ďalší turnaj.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? - poďakovanie

• Naša vianočná zbierka sa vďaka úžasným ľuďom stala už tradíciou. Ďakujeme žiakom a ich rodinám, ktoré sa zapojili do celoslovenskej výzvy a prispeli svojimi pozdravmi a drobnosťami, z ktorých boli vyskladané krabice / dar na podporu projektu pre seniorov ,,Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“.
            V tomto školskom roku sme odovzdali 38 krabíc a 110 vianočných pozdravov.
            Veríme, že aj takou troškou dokážeme vyčariť úsmev na tvári a urobiť krásne Vianoce naším seniorom.
            Ešte raz všetkým, ktorí ste sa zapojili patrí veľké „ĎAKUJEM“.

• Mikuláš v ŠJ

• Milí rodičia, milí žiaci.
            Školská jedáleň tento rok ušetrila peniaze z dotácií na stravu pre deti, stravujúce sa v školskej jedálni
            na Mikulášsky balíček, ktorý obsahoval pochutiny ako perníček, nápoj ovocný aj mliečny, jogurt a ovocie.
            Pani kuchárky mali možnosť vidieť usmievajúce sa tváre detí, ktoré sa ešte našťastie vedia tešiť aj
            z takýchto maličkostí.
            Sami máme radosť, že sa niečo takéto podarilo zorganizovať vďaka týmto dotáciám.
            Prajeme Vám pokojné adventné obdobie.

• Riaditeľské voľno

• Vážení rodičia,

oznamujeme Vám, že v súlade s § 150 odsek 5 zákona 245/2008 Z.Z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov udeľuje riaditeľka školy dňa 22. decembra 2023 z prevádzkových a organizačných dôvodov voľno všetkým žiakom základnej školy.
            Školské vyučovanie sa obnoví po vianočných prázdninách v pondelok 08.01.2024

Prajeme všetkým krásne a pokojné Vianoce, pohodu a porozumenie v kruhu svojich najbližších a tešíme sa na stretnutia a dobrú spoluprácu v roku 2024.